Big close Big arrow l Big arrow r
 • Dace M.

  Dace M. : Izaicinājums pieņemts! Šī gada pirmais iedvesmas pārņemtais adījums - rakstainie cimdi no aizpērnā vasarā ar augiem krāsotās dzijas. Pelēcīgā fona dzija (aronijas) kamolā izskatījās krietni tumšāka (kā negaisa mākonis), taču kopā ar bāli dzelteno (kaut kādas dzeltenas dārza puķes, kuru nosaukumu nezinu) adījumā kļuva par sudrabaini pelēku. Tumšākā dzeltenā, ja nemaldos, ir no samtenēm. Šķiet, ka pati dzija ir no Klippan-Saules - nav pārlieku smalka, tāpēc tikai 1,5 mm adatas un 18 valdziņi uz adatas (valnītī - 20).
  Rakstu izvēlējos no M. Slavas cimdu grāmatas - esot no Aknīstes puses. Tas man patīk vislabāk - paņemt gatavu rakstu un adīt ar savām krāsām, lai cimda raksta sākotnējo piederību uzreiz nevar atpazīt!

 • Daira J.

  Daira J.: Pagājušajā gadā neizturēju visu izaicinājumu, šogad mēģināšu atkal.
  Pirmos adīju rakstainus dūraiņus meitai. Viņa pati izvēlējās rakstu no M.Grasmanes grāmatas "Latvieša cimdi". Tas Zemgales Džūkstes cimdu raksts no 225.lpp. Adīju ar Klippan saule dziju, 20 v. uz adatas. Man pašai vislabāk patīk īkšķa raksta risinājums, kas rakstainiem cimdiem bieži ir izaicinājums. Meita par cimdiem ir sajūsmā, un aukstākais laiks šogad vēl tikai priekšā.
 • Modra S.

  Modra S.: Pavisam pirmais šī gada rokdarbs. Zeķes, 38 izmērs, adītas pašā gada sākumā Vidzemē, priecājoties par procesu, jo dzīve parasti pati parāda, kad un kuram cilvēkam tās dāvināt. Dzija Drops Puna un vēl citu firmu alpaka dzijas, adāmadatas Nr.3.

 • Anna V.

  Anna V.: Nosūtu savu janvāra adījumu - melnbaltus cimdus mazmeitai studentei, rakstu viņa izvēlējās pati. Viļānu pagasta raksts no M.Slavas grāmatas "Latviešu rakstainie cimdi". Adīti no "Limbažu tīnes" trīskārtīgās dzijas. Adatas 2,5. Adīti Atašienē.
  Lai raiti zib adatas jaunajā gadā visām adītājām!

 • Indra Š.J.

  Indra Š.J.: Pusgarās zeķes jaunai dāmai, 38 izmērs. Katrai zeķei ir ievērta šņorīte un pie šņorītes ir tamborēta puķīte, skaisti un praktiski, jo puķīti var pielikt pie mēteļa vai cepures. Adīšanai izmantotā dzija izlietojās 2 fices. 

 • Diāna V.

  Diāna V.: Kā pirmais adāmais darbiņš šogad tapusi cepure ar bumbuli man pašai! Cepurei vienkāršs sirsniņu raksts no islandiešu rakstu apkopojumu grāmatas "200 krāsaini raksti". Ar materiālu gan esmu uz "Jūs" - sintētika tā īsti nekad nav bijusi mana izvēle, bet šoreiz atļāvos iekrist uz krāsām :) Adīts Rīgā ar 5. izmēra apļadāmajām adatām domās par sniegu!
  Lai ražens un radošuma bagāts šis gads!!!

   

 • Marija L.

  Marija L.: Šomēnes cepure. Ļoti iepatikās raksts. Diegi Merino Extra Fine. Apaļadāmās adatas Nr.4. Bet laikam vajadzēja adīt stingrāk, jo izmazgājot drusciņ pastiepās. Cepurei jau ir īpašnieks. Cepure tapusi Aglonā. 

 • Inga R

  Inga R.: Pirmais adīšanas izaicinājums pieņemts. Gada sākumā uzadītas garās deju zeķes  draudzenei  dzimšanas dienā! Zinu, ka pati sev viņa tādas neuzadīs. Domāju, ka adīt būs ļoti sarežģīti, bet izrādījās, ka viegli un patīkami.  Mežģīņadījumu adīju pirmo reizi.  Dzija ir Nako 49% akrils 51 % vilna, pietika ar diviem kamoliem.  Raksts tika atrasts internetā.  No sākuma 15v. tad adot garumā saīsināju līdz 13v, lai ap kāju ir pieguļošs.  Tā kā tā ir dāvana, ceru, ka patiks un ar izmēru būšu trāpījusi.  Sveicieni visām adītājām no Latvijas senākās pilsētas Ludzas, lai veiksmīgs valdziņu adīšanas gads.

 • Grieta G.

  Grieta G.Šomēnes kļuva mazliet auksti. Sadomāju tikt pie siltām kājām. Diemžēl pa tām 12 dienām, kamēr adīju šīs, piemetās atkusnis... Nekas - varbūt vēl iedos kādu aukstu dienu, ko lepni pavadīt savās jaunajās zeķubiksēs! : ) Dzija Sachenmayr Regia 4-ply 00044, izlietojās 330g. Lai produktīvs mēneša noslēgums!

   
   
 • Iluta B.

  Iluta B.Šomēnes adīts daudz. Taču izaicinājuma nosacījumiem atbilst vien violetā cepure. Kas to valkās, vēl nezinu. Tapusi no savos dziju krājumos uzietas Filati Delizia dzijas, kam sastāvā alpaku un aitu vilna, bumbulī pievienots atstarojošs pavediens. Pīnes adījās raiti. Bet -izaicinājums man bija neierasti resnās adatas, visbiežāk lietoju 2mm izmēru. Šai dzijai izmantoju 6mm Knit Pro akrila uzskrūvējamos adatu galus un 60cm kabeli. Cepuru adīšanai man šis garums liekas piemērots.

 • Inta Z.

  Inta Z.Šķērsām adīta cepure ar lapiņām nepabeigtajās kārtās. Izmantojama divu krāsu dzija, aptuvenais dzijas rupjums 100g/240-260m. Nepieciešams pa 50 g no katras krāsas. Adatas 3 vai 3.5. Uzmetums ar vaļējiem valdziņiem, motīvs atkārtojas 8 reizes, katrā motīvā 3 lapiņas. Nobeigumā valdziņus sašuj ar uzmetuma vaļējiem valdziņiem. Es izmantoju pamatam zaļu 100% vilnas dziju SPORT Superwash, lapiņām Drops Delight, kas ir gan tievāka par norādīto.

 • Maija K.

  Maija K.: Iedvesma radās skaistā rudens dienā... foto ar vecā kaļķa cepļa dūmeni un bērziņiem uz tā, bet modelis atnāca no Islandes rokdarbnieces un saucas birkilauf, kas nozīmē bērzs. Adīju pa ilgiem laikiem uz liela nr. adatām paresnu dzijas pavedienu no Lana grossa. Un galu galā katrai kārtīgai cepurei prasās foršs nobeigums- šoreiz izvēlējos dabīgas kažokādas bumbuli.

 • Inese C.

  Inese C.Šie cimdi tapa iedvesmojoties no rakstiem vietnē Pinterest.com, jau sen biju vēlējusies ko košu un zilos toņos. Iesākumā tapa vairākas versijas valnītim, bet, tā kā ļoti gribējās izmēģināt, kā ada trubiņas, izmantoju šo rakstu valnītim. Cimdi tapuši no dažādu firmu pusvilnas dzijām. Tā kā pagājušajā gadā visus adījumus esmu uzdāvinājusi citiem, šos cimdus beidzot valkāšu pati :) Lai visiem veiksmīgs, ražīgs un priecīgs šis gads!

 • Ilva P.

  Ilva P.: Šoreiz zeķes adīju kolēģei. Darbam izmantoju WYS dziju spice rack un country birds, lai būtu biezākas adīju no diviem pavedieniem. Zeķes valnītis entrelac tehnikā, kas manuprāt, ir ļoti labi piemērots zeķēm, jo stāv stingri un nelokās, ja ir apnicis sviķelis un gribas izmēģināt ko jaunu. Zeķes izmērs - 40/41 un izadīju aptuveni 135 gramus dzijas.

   

 • Signe D.

  Signe D.: Sveicieni Jaunajā gadā! Lai visiem gads šis raibs un dzīvespriecīgs! Gada laikā savācas visādi dziju atlikumi, tad nu saliku tos zeķēs- 42 izmērs, 2,5 adatas.

  Pārsvarā 6 kārtīga zeķu dzija, dažās vietās 4 kārtīgo ieliku dubultā. Nu ko!? ceru, ka ziema šonedēļ atnāks!

 • Sandra T.

  Sandra T.Esmu iesaistījusi sevi projektā ,,Cimdotā Latvija" un līdz Latvijas dzimšanas dienai centīšos uzadīt visiem saviem radiem un draugiem, lieliem un maziem, Latvijā un ārzemēs cimdiņus ar latviskajām rakstu zīmēm. Draugu un radu ļoti daudz un novembris jau nav vairs aiz kalniem. Šie ir vieni no jau janvārī izdadītajiem cimdiem. Valnītī Laimas slotiņa un cimdā saulīte. Šobrīd gan saulīte atgādina sniega ziedus. Dzija ,,Alize", puse uz pusi vilna un akrils. Cimdi adīti Vecpiebalgā.

 • Iluta V.

  Iluta V.: Adīts ar dziju (akrila 75%, vilna 25% )patenta adījumā, brioche. Adīts vīram ziemas pasākumam , kas notiks Gaiziņkalnā.

 • Iveta L.

  Iveta L.: Vienas no ilgāk adītajām zeķēm beidzot gatavas. Īstas īsszeķītes adītas no turku dzijas Superwash lapiņu rakstā, tādēļ arī noformējumā lapiņas.

 • Taiga Z.

  Taiga Z.Janvārī pēc garas un grūtas cīņas (šī lakata adīšana izrādījās nesavienojama ar interesantu seriālu skatīšanos) tika piebeigts Taliesin lakats no Lucy Hague ķeltu pīņu grāmatas. Adīts no vienkārtīgās Pāces dzijas ar 3.5 izmēra adatām. Vēl nenoskārstai vajadzībai.

 • Inese G.

  Inese G.Janvāris - jubilejas mēnesis. Mūsu mīļā audzīte šogad svin 90 gadu jubileju. Nolēmām,ka vislabākā dāvana būs plecu lakats. Man bija tikai viens noteikums - audzītes mīļākā krāsa - zila. Lakats tapa Jēkabpilī, tapšanas procesā paviesojās Liepājā. Tagad silda plecus Cesvainē. Dzija Merino Gold.

 • Elīna H.

  Elīna H.: Paspēju nobeigt vēl 31. janvārī! Lakats divkrāsu patentadījumā, kas ir traki skaists un nemaz nav tik sarežģīts, kā izskatās! Vajag tik mēģināt, un pēc pāris reižu izārdīšanas viss sāka notikt. Šis jauna lakata apraksta testa adījums, meklēju aprakstā kļūdas un skaitīju valdziņus, pati pirmo reizi adot tādā tehnikā.

  Adatas 2.5 un 5 mm, dzija tāda mīksta un silta - alpaka, zīds un mazliet akrila.
 • Anna V.

  Anna V.Zeķes ir adītas uz pasūtījumu dāvināšanai. Adītas mājās, vīrietim 43 izm., ieadīts vārds FRED. Dzija - zeķu dzija - RED HEART Sport Socks.

 • Viktorija N.

  Viktorija N.: Šo gadu vēlējos sākt ar dāvanu pašai sev. Mana saadīta plecu šale tika adīta no kid moheras uz zīda, svars 100 g. Adīju uz 5 mm adatām. Ļoti silta un mīksta.

 • Agita M.

  Agita M.:Šos cimdus ieraudzīju printerest.com. Ļoti gribējās uzadīt, ko arī paveicu, bet viegli negāja! Beidzot kaut ko adīju tieši sev! 

 • Jeanne G.

  Jeanne G.: A friend who lives in Latvia encouraged me to submit mittens for your contest with the deadline very shortly. I wanted to submit several photos of the mitten in progress and the completed pair. The first shows the thumb shortly after beginning the thumb. The second is, as you can see, the completed mittens.Yarn is Rauma Gammelserie - a light fingering weight yarn.Needles are US size 000 or 1.5 mm. My knitting interest is ethnographic Latvian mittens. Thank you for the opportunity to join in!

 • Gunita V.

  Gunita V.: Ar patiesu prieku pieņēmu amu.lv komandas izaicinājumu un nolēmu pēc vairā kā 20 gadu pārtraukuma adīt rakstainus cimdus. :) Janvāra cimdi tapa no Drops Fabel, krāsas kods 115, un Drops Delight, krāsas kods 13. Adīju ar sev mīļajām Zing 2mm adatām. Šos cimdiņus valkāšu pati. Rakstiņš atrast internetā, pielāgots manam valdziņu skaitam.

 • Vija P.

  Vija P.Dūraiņi adīti pamatā no melnas Ogres dzijas un klāt pievienots Kidmohēras pavediens,lai cimdi būtu silti. Raksts ieadīts valnītī apzinīgi,jo citādi cimdi nepatiktu.Mūsdienu jaunieši tak ir traki izvēlīgi.Izlietojās 80 grami dzijas,nr. 3 adāmmadatas.

 • Baiba P.

  Baiba P. Mans janvāra adījums - baltas mežģīņu zeķes. Adītas speciāli žurnālam "Praktiskais latvietis" (droši vien februārī būs nopublicēts), rakstu un adīšanas tehniku izvēlējos tādu, ko var vienkāršāk aprakstīt. Visparastākā zeķu dzija (75%vilna , 25% poliadmīds) ir perfekta izvēle šādam rokdarbam. Izklausās dīvaini, bet tiešām - zeķe ideāli der gan manai "pelnrušķītes" 41 izmēra kājai, gan kolēģes 37. Dzija ir nedaudz elastīga, un arī kreilisko valdziņu svītras palīdz pielāgoties katrai kājai.

 • Austra M.

  Austra M.: Urrā, esmu tikusi galā ar pirmo mēnesi.Stāsts par šo adījumu gauži vienkāršs - pirmie rakstainie dūraiņi pēc skolas laikā obligātajiem. Uzskatu šos par izmēģinājumu daudziem nākamajiem!