Big close Big arrow l Big arrow r
 • Modra S.

  Modra S.:Februārī arī zeķes. Atkal adītas, priecājoties par procesu. Dzija 100% alpaka, rakstam vairs jau nezināmas firmas merino vilnas dzija. Adatas Nr 2,5.

 • Anna V.

  Anna V.: Nosūtu savu rakstaino, krāsaino dūraiņu bildes. Cimdiem izmantota Limbažu dzija un rozā no senākiem krājumiem. Krāslavas cimdu raksts no M.Slavas grāmatas "Latviešu rakstainie cimdi". Cimdi gaida savu īpašnieci. Adīti Atašienē.

 • Signe D.

  Signe D.Vispirms uztrapa zeķes ar 74 valdziņiem - žakardā - tās derēs mazmeitai (22 cm). Tā kā laika līdz Dacēm bija tikai 4 dienas - nekādi eksperimenti - dāvanā Zeķes vienkāršās! 39 izmērs , no zeķu dzijas kopā ar kazlēna mohēru. Šīs gan ir tikai uz 60 valdziņiem.

 • Austra M.

  Austra M.Iepriekšējā reizē aizmirsu piebilst, ka šajā projektā centīšos izmantot mājās esošos dzijas krājumus, lai atbrīvotu vietu jauniem. Zeķes adītas no zeķu dzijas, ko pirms pāris gadiem pārvedu no ceļojuma uz Vāciju. Mežģīņu zeķes arī jau sen gribēju izmēģināt un, tāpat kā ar rakstainiem cimdiem, arī šīs ir tikai pirmais modelis, jo prātā jau vairāki raksti, ko tajās izmēģināt. Paldies, ka motivējat saņemties paveikt sen iedomātus darbus un izaicināt sevi "lēkt augstāk" :)

   

 • Dace M.

  Dace M.Šie ceriņkrāsas cimdi uzadījās burtiski vienā elpas vilcienā! Kaut kā nesaprotami vilka uz violeto - pilnīgi nagi niezēja. Kad iemācījos interesantu šķībo valnīti, nolēmu, ka jāada klāt cimdi. Raksts esot no Zemgales puses, bet oriģinālās krāsas nav zināmas. Tad nu varēju izpausties! Man vēl nav uzkrāta bagāta pieredze ar vairākkrāsu adījumiem, tāpēc nepadomāju, ka mazie baltie un gaiši violetie ziediņi uz tumšā fona izskatīsies gandrīz vienā krāsā - būtu gribējies lielāku kontrastu. Sākumā baltajiem ziediņiem adīju gaiši violetus vidiņus un otrādi, bet tad viss saplūda vienā tonī. Situāciju izglāba dzeltenie vidiņi - tagad viss cimds ir košāks! Lai gan cimda raksts ir ar četrām krāsām, adīšana vienlaikus notiek tikai ar divām - vieglāk par vieglu!

   

 • Ilze P.

   Ilze P.: Šis ir otrais pāris, kas tapis no tepat - amu - pirktās Filcolana Arwetta zeķu dzijas (80% merīns, 20% neilons) un pēc "Japanese Knitting Sticht Bible, 260 patterns" grāmatas. Ir plāniņš saadīt vienkrāsainas, rakstainas, mīkstas vakara/ gultas zeķes no labas dzijas un interesanta rakstiem. Šoreiz lillā, tātad noteikti ne man. Adītas uz 2,25mm adatām, dzija 75g, sanāca 40. izmērs. Zeķes tapa starplaikos pa vidu bērnu ārstēšanai, kursiem un darbiem un vēl kop-adīšanām. Jo klasika manā gadījumā ir, ka laiks adatām atrodas, kad esi mājās, jo vai nu pats, vai tava mini versija ir apslimis. Jāgaida, kad sāks ražot ķiploku dziju...

 • Marija L.

  Marija L.: Šomēnes mežģīņzekes mammai un meitai manā ierastajā rakstā. Kādreiz adīju no Teksrena vilnas diegiem un Angoras, bet sapratu ka zeķes ir ļoti neizturīgas un ātri iznēsājas. Tāpēc nolēmu pamēģināt kaut ko citu. Zeķes meitenei adītas no Aliza diegiem (75% vilna un 25% poliamīds) klāt pieliekot Aliza Kid Mohair. Zeķes mammai adītas no Puna 100% Alpaca un klāt pieliku mohēru ar zīdu. Zeķītes sanāca ļoti mīkstas un siltas. Tikai tad, kad pabeidzu adīt zeķes, sapratu ka nav foto adīšanas stadijā, tāpēc nācās izārdīt un pabeigt vēlreiz. Zeķes ir atradušas savas īpašnieces. Zeķes tapušas Aglonā.

 • Inta Z.

  Inta Z.Februāra projekts - pirkstaiņi, ar domu par pavasari, bet tikko uzsnigušā baltā sniega krāsā. Izmantota 100% merīno vilna (50g/145m) un Knit Pro Royal adatiņas 2,25mm. Raksts ņemts no kādas rokdarbnieces adīta "bēdīgā cimdiņa", kas palicis viens pats, bet lieliski noder par paraugu daudziem citiem pirkstainīšiem.

 • Ilva P.

  Ilva P.nosūtu februārī tapušos cimdiņus, kuriem iedvesmu smēlos raverly portālā, kur nejauši atradu puscimdiņus, kuriem raksts bija nosaukts kā "Latvian Blooms", man iepatikās un ieliku, ka tādus gribētu, februāris atnāca ar piespiedu mājas režīmu, bet tā kā džemperi, kas bija gala stadijā man nebija spēks izcilāt, tad tapa cimdiņi ar pagarinātu valnīti, lai būtu silti, no divkārtu vilnas dzijas, izmantoju aptuveni 70 gramus dzijas.

 • Iluta B.

  Iluta B.: Februārī man tapa parastas zilas zeķītes, 38.- 39. izmērs. Zeķes adu daudz, nolieku rezervei kumodē, bet mežģīņu zeķes tur ilgi nekavējas un atrod sev kājas. Šīs adītas no 4- kārtīgas zeķu dzijas, kas iegādāta sen nenoskārstai vajadzībai. Rakstiņš ņemts grāmatā Burvīgie mežģīņu adījumi.

 • Iveta L.

  Iveta L.Pasūtījuma zeķes no zeķu dzijas Regia. Sieviete nevēlējās klasiskās zeķes, bet ar rakstiņu. Mežģīņu raksts nederēja, jo veidojas caurumiņi un salst kājas. Tāpēc raksts veidots no kreiliskajiem un labiskajiem valdziņiem. Zeķu adatas Nr 2.5

 • Taiga Z.

  Taiga Z.Izskatās, ka ziema nesteidzas beigties un ir vajadzīgi jauni un silti "pavasara" cimdi. Tā tapa cimdiņi ar spundiņraksta valnīti. Baltā dzija ir suvenīrs no Kihnu salas, bet krāsainā no Limbažiem. Adatas1.5 mm

 • Diāna V.

   


   
  Diāna V.:  Pielikumā nosūtu bildes februāra darbiņam. No manas iemīļotās islandiešu vilnas Léttlopi uzadīju "salmu zeķes" 39/40 izm. adatas nr.:3. Zeķu valnītim izmēģināju pīnītes, kāre arī kādreiz noņemt provi papēdi izadīt citā rakstā, kā sauc: nav-ne-jausmas, bet izskatās skaisti :) Tā kā man pašai tīk nēsāt vilnas zeķes, tad esmu kļuvusi par vienu pārīti bagātāka!
 • Inese C.

  Inese C.: Šos cimdus mēģināju uzadīt vairākas reizes un tikai ar trešo reizi man izdevās piemeklēt īstā biezuma adāmadatas un dziju, lai sanāktu tā, kā esmu ieplānojusi. Džūkstes cimdi tapa no dažādu firmu ražotas pusvilnas dzijas, tie ir ļoti silti, jo iekšpusi veido 3-4 diegu pārstaipi (kā kurā vietā). Šajā gadā nosolījos vairāk adīt sev un arī šie cimdi jau bagātina manu aksesuāru klāstu.

 • Inese G.

   

  Inese G.: Pošos ciemos uz Jelgavu. Dacītei dāvanā lakats mīļajās Adrijas jūras krāsās. Dzija - Sekerim Bebe Batik alize. Tapis Jēkabpilī
 • Ieva R.

  Ieva R.: Pateicoties jūsu stingrajiem noteikumiem, beidzot pieķēros lakata adīšanas sev. Biju izpētījusi visādus rakstu un paliku pie Enterlak. Adīju to pirmo reizi un ļoti patika. Dziju lakatam satinu pati,savos mīļākajos toņos- tirkīzilajos.
  Paldies par foto manai meitai.
 • Gunita V.

  Gunita V.: Februārī no Rellana Garne Flotte Socke 4 fach Peru uzadījās apaļšalle. Ar patiesu prieku pēc pabeigšanas konstatēju, ka tā ir valkājama gan kā šalle, gan arī apvienotā cepure/ šalle. Dzijas satāvā ir 20% alpaka, 60% merino, 20% poliamīds. 2,5mm adatas, izlietoju 80g dzijas. Šalli valkāšu pati. 
 • Anna V.

  Anna V.: Zeķes ir adītas no vilnas dzijas. Dzija - Klippan Saule.
  Zeķītes uzadīju sev, lai aukstā laikā kājām būtu silti. Izmērs 40.

 • Aija J.

  Aija J.: Mans februāra adījums ir lakats mežģīņrakstā. Adīšanai izmantoju kidmohēras dziju, adāmadatas Nr.3. Man patīk iesaistīties dažādās adīšanas rotaļās, un šis lakats adījās, testējot tā aprakstu. Darbs nebija grūts, jo nebija nevienas kļūdas. Esmu ļoti priecīga, ka tas jau ir atradis cilvēku, ko sildīt un izdaiļot. Darbs tapis Pušmucovā.

 • Elīna H.

  Elīna H.: Paspēju pēdējā dienā! Te nu ir īstas vilnas zeķes - lietuviešu vilna, turku raksti, latviešu adītāja. Sen, sen nebiju tādas īstas biezas vilnas zeķes adījusi. Šāda veida ieadītais papēdis arī tapa - nekāda vaina, tīri glīts sanāk.
  Adatas 2.25 mm, Teksrenas 100 % vilna, apraksts ka jau parasti no plašajiem Ravelry krājumiem. Jauku pavasara gaidīšanu!
 • Daira J.

  Daira J.: Šovakar pabeidzu Rucavas novada cimdus. Šobrīd mani visvairāk uzrunā šī novada adījumi. Adīju ar Klippan saules vilnas dziju. Krāsas izvēlējos košākas kā grāmatā. Pirmo reizi pamēģināju adīt ar speciālo krāsu dziju uzpirksteni. Ir ērtāk, jo ietaupās laiks uz dzijas atpiņķerēšanu.Tā kā adu Varšavā, tā ir lieliska meditācija, tuvinot mani Latvijai. Šoreiz cimdiem nav padomā valkātājs, būs kādam dāvanā.Patiešām pietrūka 29.februāris šogad.