Big close Big arrow l Big arrow r
 • Marta balvas ieguvēja Inese G.

  Inese G.: Ja jau cepuru mēnesis, adam cepuri. Sameklēju krājumos košu krāsu, lai ziema beidzot atkāptos. Tā kā nesen bija pasūtījums - cepure ar pīnēm,adījās raiti. Tapusi Jēkabpilī, būs dāvana

 • Signe D.

  Signe D.: Šoziem iznāca cepuri uzlikt, tad nu uzadīju arī ko jaunu. -Noro Flower Bed un Rowan Silk Twist , 3 izmēra adatas.Mīksta un silta, lai izadītu visu dziju bija jāturpina- apkakli un puscimdiņus.Cepurei 7 atkārtojumi, sanāca uz manu galvu.

 • Gunita V.

  Gunita V.: Ieraugot šo dziju, uzreiz zināju, ka gribu no tās sev cepuri un šalli. Tūlīt pēc dzijas iegādes sāk meklēt rakstiņu, lai uzadītu cepuri. Ilgu laiku nevarēju šo skaisto raibuli "pieradināt" - nespēju atrast piemērotu rakstu, kas labi izskatītos. Tā nu dzija "nostāvējās" no novembra līdz par februāra otrajai pusei. Pa to laiku biju jau izlēmusi, ka šalle būs apaļšalle, arī raksts jau bija galvā. Adot šalli izdomāju arī cepuri - paadīju paraudziņu un sapratu, ka ir īstais. Cepure adīta no Rellana Garne 4-fach Peru. Dzijas sastāvs - 20% alpaka, 60% merino, 20% poliamīds. Adīju ar 2,5 mm adatām.

 • Daira J.

  Daira J.: Cepures ideju meita atrada Pinterest, kur bija iespēja nopirkt arī adīšanas piegrieztni, taču nolēmu riskēt un uzadīt to pēc attēla. Izdevās diezgan līdzīga paraugam. Meita sajūsmā - tāda, no sirds adīta cepure, nav nopērkama nevienā veikalā! Viegla, lielākam aukstumam vajadzētu oderi. Adīju ar 50%vilnas, 50%akrila dziju, ja nemaldos izmērs 4, ar tām pašām adatām. Gan jau pavasara vēsākajās dienās noderēs vēl tuvākās nedēļās un apciemojumam uz Latviju Lieldienās.
 • Modra S.

  Modra S.: Marta mēneša cepure, adīta sev, pieskaņojot līdzīgas krāsas pusmētelim. Dažādu firmu vilnas dzijas, adatas Nr. 3. Krāšņu un idejām piepildītu pavasara Saulgriežu laiku visām adītājām un amu.lv komandai! :)

 • Austra M.

  Austra M.: Aizejošajai ziemai vēl pēdējā cepure šajā sezonā. Ideju reiz nejauši "noķēru" Pinterestā un nu realizēju. Dzija - aizvien no kāmja krājumiem, kaut kāda nezināmas izcelsmes mājas vilna, domāju, varbūt pat nekrāsota. Dzijā ārkārtīgi daudz gružu, kas tracināja visa procesa laikā. Adatas 3.00mm, raksts no grāmatas, bet noraukumu dzejoju "pa savam".

 • Diāna V.

  Diāna V.: Martā, starp vairākiem adāmprojektiem vienlaikus, uzadīta "kaķu cepure". Plānā ir arī otra - krāsu reversā, bet izskatās, ka ziema jau kravā koferus, tad nu redzēs vai būs iespringums.. :) Cepurei izmantoju SMC Juvel vilnu no krājumiem un brīnišķīgās Chiao Goo tērauda adāmadatas Nr.5.
 • Iluta B.

  Iluta B.: Sākumā likās- cepuri martā adīt būs aplami. Taču šogad martā vēl bez cepures neiztikt. Izlēmu pamēģināt adīt sen pinterestā noskatītu pīņu cepuri ar pakāpenisku krāsu pāreju. Ada ar trim pavedieniem, kurus pa vienam nomaina uz nākošo krāsu. Es izmantoju zilu un pelēku Angora2 dziju un 3,5 izmēra adatas. Sanāca silta cepure viltīgam pavasarim. Ziemai būs jāiešuj kokvilnas odere- tad nekādi vēji cauri netiks!

 • Anna V.

  Anna V.: Marta "Adām kopā" uzdevums bija neliels izaicinājums - kam adīt, kādu rakstu, kādu dziju izvēlēties. Tapa cepurīte pīņu rakstā, bez viena pīnes pagrieziena - tas bija tā ieplānots. Dzija - Nakolen, 49% vilna, 51% akrils, izmantoti 69 g, adatas Nr.2. Nēsātāja cepurīti piemērīs tikai Lieldienās, un tad , cerams, būs siltāks un varēs to pataupīt valkāšanai nākamajai ziemai.

 • Marija L.

  Marija L.: Šomēnes izaicinājums man. Jau sen vēlējos noadīt divpusējo cepuri. Sākumā internetā atradu, kā tas darās un tad ķēros pie darba. Grūtākais ir atrast piemērotu rakstu. Šis ir mans pirmais tāda veida darbs. Cepurei izmantoju Drops Merino 100% vilnu. Apaļadāmās adatas Nr.4, 60 cm. Cepuri adīju sev. Cepure tapusi Aglonā. 

 • Inta Z.

  Inta Z.: Cepure adīta šķērsām no divu krāsu dzijām ar nepilnām kārtām veidojot lapiņas. Uzmetumam izmanto vaļējos valdziņus. Cepure sastāv no astoņiem vienādiem motīviem, beigās nobeiguma kārtas valdziņus sašuj ar vaļējiem valdziņiem. Izmantoju dziju Lana Gatto Super soft (50g 125m) 100 % merīnvilna un 3,25 karbona adatas.

 • Iveta L.

  Iveta L.: Pasūtījuma darbs. Noteicošais bija lai varētu valkāt ilgi, tāpēc izvēlējos dabīga sastāva dziju - merīnvilna, kalēna mohēra, zīds. Adīju ar 3.5mm adatām.

 • Elīna H.

  Elīna H.: Vispār man nepatīk adīt cepures, grūti dabūt pareizo izmēru, saturu, formu utt. Bet šajā mēnesī par godu amu.lv esmu uzadījusi mazu viegli pīņainu cepurīti no igauņu vilnas dzijas. Sākumā bija plāns citu cepuri adīt, bet tai galīgi nesaderēja iedomātais raksts un dzija. Tad ņēmu šo aprakstu, kas jau labu laiku manā vēlmju sarakstā, un te nu ir maza ruda cepurīte :) Aade Long Rusty krāsas dzija un 3. numura adatas.
 • Ilva P.

  Ilva P.: Februāra cimdu iespaidā, tapa cimdiem pieskaņota cepure Latvians blooms rakstā, adīta no schoppel admiral starke, un vienā joslā pievienots atstarojošais pavediens, darbam aizgāja 70 grami dzijas, cepure mīksta un silta jau silda manas austiņas.

 • Dzidra B.

  Dzidra B.: Adīju cepuri no Pāces dzijas. Cepurei 108 valdziņi , ar atloku , lai būtu siltāka . Tikko kā pabeigta. Cepure tapusi Vecpiebalgā.

 • Brigita T.

  Draudzene mudināja, ka vajadzētu piedalīties "adam kopā" izaicinājuma cepuru adīšanā. Ilgi nevarēju iesākt, tomēr beigās saņēmos un pāris dienās cepure gatava. Cepures apraksts ņemts no BROOKLYN TWEED grāmatas CAPSULE I ( ziema 2017 ), kas tika iegadāta pagājušā gada vasarā Amsterdamā.

  Amerikas uzņēmuma BROOKLYN TWEED adījumi parasti izceļas ar īpašī samezglotiem pīņu rakstiem. Šī cepure iespējams nav tik sarežģīta, bet viņu jakas un džemperi ir izaicinājums arī prasmīgam adītājam. Ai kā man tādi patīk!

  Dzija - angļu Blacker Yarns Samite Silk Blend 3-ply ( toņi Peacock's Neck un Wild Bee's Hum ). Ka jau angļu dzijām ierasts arī šai dzijai ļoti interesants sastāvs - 40% Šetlandes aitas vilna, 30% Lesteras zilgalvju aitas vilna, 20% zīds un 10% Gotlandes aitas vilna.

  Adīju ar diviem pavedieniem un valdziņu uzmešanai izmantoju īpašī staipīgo un izturīgo "tubular caston" metodi. Ideāli piemērota zeķu, cepuru un citām maliņām ar lielu noslogojumu. Lai izadītu dziju, kas bija palikusi pāri no džempera adīšanas, cepurei ieadīju arī oderi. Sanāca tikai kādus 12 cm, bet vismaz ausīm būs dubults siltums un dzija izadīta pilnībā.

  Adatas - Chiao Goo Twist 4.50mm savienojamās adatas.

  Bumbulītim izmēģināju jauno Clover bumbuļu veidotāju un jāatzīst, ka labākais bumbuļu veidotājs ko esmu mēginājusi.

   

 • Rita G.

  Rita G.: Pavasara mētelītim klāt bija nepieciešama pieskaņota cepurīte. Marta sākumā savā īpašumā ieguvu Zauberball 100 g merīnvilnas kamolīti. Piemērota raksta meklēšana aizņēma vairāk laika kā adīšana. Re, vēl sniegotajās Lieldienās tā tiešām noderēs. Izmantoti 44 g dzijas, adatas Nr.2, Raksts no pinterest lapām.

 • Taiga Z.

  Taiga Z.: Te nu ir arī mana marta cepure - tā kā pēc pirkstaiņu adīšanas bija palicis pus kamols Crazy Zauberball, tad nu nolēmu tiem cimdiem pieadīt cepuri.( un kamēr adīju cepuri, pazaudēju cimdus, tātad būs vien jāturpina tēma)
  Dzijas : Crazy Zauberball un Hot Socks with Kashmir, 2.25 adatas, raksts no grāmatas "Alter Knit stich dictionary".

 • Anna V.

  Anna V.: Sen gribēju atkal uzadīt bereti, tagad bija iespēja izmantot. Adīta divkrāsu patentadījumā. Domāju, šī berete aizceļos dāvanā vīramātei, kurai tūlīt būs 87. Viņa labprāt nēsā beretes. Maliņa adīta ar 2.5 , bet pati berete ar Nr. 3 adatām. Dzija Alize Lanagold 51/49 akrils un vilna.

 • Vija P.

  Vija P.: Cepure adīta no tumši sarkanas Ogres vilnas dzijas pīņu rakstā. Izmantota Ogres vilnas dzija tumši sarkanā krāsā,apaļadatas nr. 3. svars 40 grami.Domāta sev, pavasari sagaidot.