Big close Big arrow l Big arrow r
 • Septembra balvas ieguvēja Aija J.

  Aija J.Jau janvārī zināju, ka septembrī noteikti piedalīšos, jo lakatu adīšana ir mana vismīļākā nodarbošanās. Saprotu, ka pietiktu ar vienu no nosacījumiem, bet mans septembrī pabeigtais lakats atbilst konkursa noteikumiem par visiem 100 %: ir gan krāsains, gan rakstains, gan pīnes un pīnītes, kas veido skujiņu, ir, gan mežģīnes. Adīts no igauņu Aade Long divkārtīgās vilnas dzijas un baltie pavedieni veidojās no Haapsalu un kidmohēras. Piedalījos šī lakata testēšanā. Dizainere Anne-Lise Maigaard. Ļoti patika adīšanas process, un rezultāts arī iepriecināja.

   

 • Brigita T.

  Brigita T. Jau kādu laiku bija vēlme uzadīt lakatu, bet tā kā pati lakatus neesmu iecienījusi, nekādi nevarēju šim darbiņam pieķerties. Beidzot šīsvasaras jaunajā Pom Pom žurnāla ieraudziju šalli/lakatu kas mani uzrunāja https://www.ravelry.com/patterns/library/vasarely !

  Lūk mana piezemēti latviskā versija šai šallei!

  Dzija no seniem krājumiem, adatas ChiaoGoo Lace.

 • Inga

  IngaGublāns divās kārtās. 3,25 izmēra adatas. Brīdī, kad atkosts algoritms, adās ļoti viegli, bet ilgi. Diemžēl daudzumu nevaru pateikt ne metros, ne gramos, bet šis modelis patērē ļoti daudz dzijas.Man īsti nav skaidrs kāpēc aprakstā ir 11 joslas, jo pat ar ļoti smalku dziju, tas apmetnis sanāk milzīgs, kas derētu ļoti svarīgai, miesās raženai dāmai, toties platums kā piesmieta apkaklīte.Bilde tapšanas procesā- vienā joslā ir 40 valdziņi, kad pēc aprakstā jāsāk veidot  lapiņas. Es gribēju, lai apmetnis ir platāks, turpināju audzēt valdziņus, līdz ar to manai Begonijai ir 3 lapiņu pāri. Pagaidām apmetnis gaida jaunās kora sezonas atklāšanu un tiks pasniegts senjoru koristei, kurai vasaras beigās bija godājama jubileja

 • Natālija A.

  Natālija A.: Uztamborēju plecu šalli jāņogu ogu sarkanā krāsā. Šalle tamborēta no Haapsalu dzijas Nr. 110 divos pavedienos un klāt likts viens pavediens kidmohēras ar zīdu, tamboradata Nr. 2,5. Izmēri: 180x80 cm. Sanāca ļoti mīksta un silta. Domāta dāvanā radiniecei. Šalle tapusi Ludzā.

 • Ilva P.

  Ilva P.Septembrī tapa šalle mežģīnadījumā. Šis man tāds pirmais adījums, iepriekš biju adījusi tikai biezās šalles, bet neskatoties uz vieglumu tā ir silta, jo dzija forša (alpaka un aitiņa). Šo šalli valkās draudzene kopā ar iepriekš tapušajiem puscimdiņiem. Ceru, ka viņai patiks.

 • Iluta B.

  Iluta B.Šomēnes arī man ir noteikumiem atbilstošs adījums. Man ļoti patīk adīt lakatus. Šis adīts no vienkārtīgas igauņu Adee long vilnas, klāt liekot atbilstošu krāsu kidmohēras pavedienu- maigumam. No 1 dzijas šķeteres lakats sanāca milzīgs- garākā mala ir 287cm. Nu šoruden varēs kārtīgi ietīties!

 • Austra M.

  Austra M.: Vasara piedzīvojumu pilna paskrējusi ar dažādiem darbiem, kas "Adām kopā" šī gada uzstādījumiem neatbilst. Lakats iesākts jau jūlijā ar domu, ka tas būs treniņš septembra lakatam, bet pabeigts tikai septembra sākumā, un pašās septembra beigās "nobloķēts".  Šoreiz atkal daudz pirmreizīguma - pirmo reizi adu lakatu, pirmo reizi adu pēc apraksta (Garnstudio, First frost, pieejams bez maksas), neko nedarot pa savam, pirmo reizi formēju ar adatiņām gatavo izstrādājumu. Jāatzīst, pēc formēšanas patiešām pavisam cita lieta -iepriekš bija ne pārāk izskatīga lupatiņa, bet gala rezultāts man patīk ļoti, ļoti.
  Šis darbs pagaidām tiek pievienots dāvanu grozā, tad jau manīs, kura kļūs par tā īpašnieci. Izmantota Drops Lace dzija, aprakstā minēti 100g, bet es patērēju aptuveni 55 gramus, nu jādomā, ko iesākt ar atlikušajiem 45. Bet dzija mīksta, ļoti patīkama uz tausti. Adatas KnitPro Zing 3.5mm.

 • Inta Z.

  Inta Z.: Zick Zack šalle ļoti rudenīgās krāsās. Bija prieks adīt šo krāsu eksploziju, un pilnīgi neprognozējamas veidojās krāsainās svītras. Dzija izmantota Lang Mille Colori no kāmju krājumiem. Šalle ļoti silta un varēs izcelties ar savu krāsainumu gan vēlā rudenī gan ziemā, kad dabā košās krāsas būs nomainījis ziemas baltums! Lai jauks un tik pat krāsains mums visiem šis rudens! 

 • Inese G.

  Inese G.Septembris jau beidzas. Šomēnes tapa šalle - "variācija par tēmu". Sarkans + balts. Patīk adīt šalles,kas vienādas no abām pusēm - šomēnes atkal izbaudīju prieku "pīņot" apaļšalli. Dzija - vilna 50% + akrils 50%. Adatas 4. izm. Gan atradīsies arī nēsātāja.

 • Iveta L.

  Iveta L.Katru gadu uzadu kādu šalli no kazlēna ar zīdu, ko ļoti patīk šis sastāvs. Šoreiz dzija Drops. Adatas Nr. 4.

 • Anna V.

  Anna V.Šalli adīju no Alize Real 40 dzijas, tajā ir 40% vilnas un 60 % akrila. Melanžētā dzija veido skaistas krāsu mijas, savukārt,  lai tā būtu siltāka, izraudzījos patenta rakstu. Izmantoju visus 100 gramus dzijas. Šalle tika uzdāvināta brālim, jo krāsas tādas vīrišķīgas un labi saskaņosies ar tumšu ziemas jaku. Adīta Krustpils novadā.

 • Elīna H.

  Elīna H.Šoreiz īstens septembra adījums - sākts 1. un pabeigts jau 30. septembrī.  Joprojām priecājos par šo meditatīvo adījuma tehniku - divkrāsu patentu. Nancy Marchant grāmatā viens raksts skaistāks par otru! Mācos piemeklēt dzijas, kas labi izskatīsies. Adīju no pirms diviem gadiem tepat amu.lv zeķu maratonā laimētās Crazy Zauberball un Midaras zeķu dzijas. Krāsaini rudenīgo "brīnumbumbu" izadīju līdz pēdējam centimetram - to smukumu nedrīkst neizmantot! Teorētiski šim rakstam labā puse skaitās tā gaiši pelēkā, bet abas ir labas! Šalli adīju ciešāk kā iepriekšējos lakatus, kas tapa šajā tehnikā - patīk, ka šalle ir stingrāka, bet lakatiem jābūt mīkstākiem, tos arī turpmāk adīšu vaļīgāk. Adatas - 3 mm KnitPro Cubics.

 • Vija P.

  Vija P.Šalle adīta no divkrāsainas dzijas -Ogres vilnas un Madonna dzijas. Izlietojās 130 grami. Adīta ar 4 Nr. apaļadāmadatām ,mācoties jauno tehniku "brioš". Šalle domāta vēsajam rudenim meitai.

 • Gunita V.

  Gunita V.: Ieraugot Ravelry dizaineres Karin Iden šalli Basma, iemīlējos tajā. Diemžēl adīšanas process nebija tik raits un gluds kā man gribējās. Pārvarot atsevišķas problēmiņas, esmu tikusi pie ļoti mīksta, silta un sev tīkama aksesuāra. :) Šalli adot, izlietoju 95g Grundl Hot Socks Como 4-fach Superwash zeķu dzijas, krāsas kods 08 (75% vilna, 25% poliamīds), 420m/100g un 55g Garnstudio Drops Fabel Uni Colour, krāsas kods 104 (75% vilna, 25% poliamīds), 205m/50g. Adatas - 3,5 mm.